твоята гледна точка
Отиде си Борис Карадимчев
Автор Vnews, добавено на 13.04.2014 година, в категории: Вести, Коментари (0)

На 81-годишна възраст си отиде от този свят композиторът Борис Карадимчев.

Освен с множеството известни мелодии, създадени от него, той бе познат и като дългогодишен художествен ръководител на хор „Пим-Пам“, както и професор в НАТФИЗ.

Карадимчев посвещава на музиката целия си живот. Роденият на 30 март 1933 година в Ямбол композитор завършва консерваторията и три години учи композиция при Панчо Валдигеров. Първите свои пиеси за цигулка написва като студент. Нарича ги „Шест музикални картини“.

Автор е на някои от вечните хитове на българската музика – над 300 популярни песни, сред които заглавия като „Бяла тишина“, „Робинзон Крузо“, „Хора и улици“, „Нашият град“ и „Циркът“ на група Тангра и др.

Композира и музиката за над 40 игрални филма като „Сватбите на Йоан Асен“, „Момчето си отива“, „Селянинът с колелото“, „Матриархат“, „Оркестър без име“.

Песни, които са си припявали поколения наред. Мелодии, които връщат спомените и които ще съхранят спомена за техния композитор. Всички тези ноти са излети от безспорния талант Борис Карадимчев.



Споделете текущата публикация:

Коментирай





Ако коментарът ви не е на кирилица няма никакъв смисъл да натискате този бутон!
Не го правете и ако не сте напълно съгласни с тези правила!



Реклама

Hot News

Новите по-строги наказания за шофиране след употребата на алкохол и наркотици, превишена скорост и неправилно изпреварване влизат в сила от днес.

Ако редовно превишавате разрешената скорост, рискувате бързо да останете без шофьорска […]

 

Днес преди обяд ще е предимно слънчево, но ще е ветровито. Ще духа силен и поривист вятър от юг-югозапад. След обяд […]

 

Тази нощ, точно в 03:00 ч. преминахме към лятното часово време и преместихме стрелките на часовника с един час напред, съобщават […]

 
 

към началото