твоята гледна точка
Гришо отвя Анди Мъри, на финала излиза срешу Кевин Андерсън
Автор: Снимка: ЕПА/БГНЕС, добавено на 01.03.2014 година, в категории: Спорт, Коментари (0)

Олимпийският шампион Анди Мъри (Великобритания) от днес вече е групата на големите звезди в тениса, които са губили от Григор Димитров. 22-годишният хасковлия обърна инфарктно за 3 часа водещия британски тенисист с №7 в света с 4:6, 7:6 (5), 7:6 (3) и утре ще играе на финала на турнира в Акапулко (ATP500).

За първия си успех над Мъри от изиграните между двамата 4 мача и достигането до последния мач в турнира Гришо взима чек за $142,650 и 300 точки за световната ранглиста. Това означава, че от идния понеделник Димитров ще подобри рекордното си класиране, изкачвайки се поне до №18 в света.

В мача за титлата в Акапулко хасковлията ще играе с Кевин Андерсън (ЮАР), който победи в другия полуфинал по-рано днес Александър Долгополов (Украйна) с 6:1, 5:7, 6:4.



Споделете текущата публикация:

Коментирай





Ако коментарът ви не е на кирилица няма никакъв смисъл да натискате този бутон!
Не го правете и ако не сте напълно съгласни с тези правила!



Реклама

Hot News

Атмосферното налягане е малко по-високо от средното за месеца, ще се понижи и ще се доближи до средното.

Днес ще бъде предимно слънчево. Над Североизточна България, а около и след обяд и […]

 

Цената ще бъде изцяло платена от средната класа
Процедурата по прекомерен дефицит ще оскъпи обслужването на нарастващия държавен дълг

Европейската комисия публикува своя […]

 

Цените по българското Черноморие започват сезона с рязка разлика между градските плажове и големите курортни комплекси. На плаж Бургас-Север чадърът и […]

 
 
Още от Спорт
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

към началото