твоята гледна точка
От 1-и април парите за безработица – по-бързи
Автор Vnews, добавено на 20.02.2014 година, в категории: Бизнес, Коментари (0)

По-лесно и бързо ще се получават от 1 април парите за безработица. Това става възможно, след като кабинетът прие вчера промени в наредбата за паричните обезщетения и помощи от държавното обществено осигуряване. С тях отпада задължението при подаване на заявление за отпускане на обезщетение в НОИ да се представя документ за регистрация в бюро по труда. Освен това, отивайки в териториалното поделение на осигурителния институт, безработните вече няма да представят документи за трудов, служебен или осигурителен стаж. Чиновниците ще получават данните за това по служебен път от информационните масиви на НОИ. Освен това след 1 април декларацията за промяна в обстоятелствата за изплащане на обезщетение за безработица ще може да се подава и онлайн. Занапред осиновителите на деца от 2 до 5 г. – жени и мъже, ще имат право да получават обезщетение за майчинство, реши още правителството.



Споделете текущата публикация:

Коментирай





Ако коментарът ви не е на кирилица няма никакъв смисъл да натискате този бутон!
Не го правете и ако не сте напълно съгласни с тези правила!



Реклама

Hot News

Големи персонални промени в управлението на сектора за сигурност и финансовата сфера на страната се подготвят за редовното правителствено заседание тази седмица. Кабинетът на Румен Радев ще одобри нови ръководители на […]

 

Атмосферното налягане е малко по-високо от средното за месеца, ще се понижи и ще се доближи до средното.

Днес ще бъде предимно […]

 

Цената ще бъде изцяло платена от средната класа
Процедурата по прекомерен дефицит ще оскъпи обслужването на нарастващия държавен дълг

Европейската комисия публикува своя […]

 
 

към началото