твоята гледна точка
Лигети спечели златото в гигантския слалом
Автор Vnews, добавено на 19.02.2014 година, в категории: Спорт, Коментари (0)

Кралят на гигантският слалом Тед Лигети най-накрая се окичи и с олимпийско злато. Той стана първият неевропеец, печелил тази титла на зимни игри. Американецът направо препарира съперниците си с убийствен първи манш в който дръпна с близо секунда на втория Ондрей Банк (Чех) и 1,27 на третия Давиде Симончели (Ит). С предпазлив втори манш и 14-о време в него Лигети триумфира с общ сбор от 2:46,29 мин. Среброто остана за Стив Мисилие (Фр) – 2:45,77 мин, а трети е неговия сънародник Алексис Пинтуро – 2:45,93 мин. За двамата французи това са първи медали от зимна олимпиада.
На 3 десети от бронза завърши най-голямата надежда на Австрия за медал в дисциплината Марсел Хиршер.



Споделете текущата публикация:

Коментирай





Ако коментарът ви не е на кирилица няма никакъв смисъл да натискате този бутон!
Не го правете и ако не сте напълно съгласни с тези правила!



Реклама

Hot News

Големи персонални промени в управлението на сектора за сигурност и финансовата сфера на страната се подготвят за редовното правителствено заседание тази седмица. Кабинетът на Румен Радев ще одобри нови ръководители на […]

 

Атмосферното налягане е малко по-високо от средното за месеца, ще се понижи и ще се доближи до средното.

Днес ще бъде предимно […]

 

Цената ще бъде изцяло платена от средната класа
Процедурата по прекомерен дефицит ще оскъпи обслужването на нарастващия държавен дълг

Европейската комисия публикува своя […]

 
 
Още от Спорт
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

към началото