твоята гледна точка
Съобразете храненето със слънчевата активност
Автор Vnews, добавено на 08.02.2014 година, в категории: Здраве и красота, Коментари (0)

Слънчевата активност влияе най-много на хората с хронични сърдечно- и мозъчносъдови заболявания, на възрастните, както и на тези, изложени на постоянен стрес.
Главоболие, световъртеж, болки в сърдечната област, раздразнителност и потиснато настроение – това са възможните оплаквания. Препоръчва се прием на отвари от лайка, мента, валериана. Добре е да се увеличи физическото натоварване, да се намали приемът на алкохол и цигари и по възможност на стреса. През тези дни се очаква кръвното налягане да бъде понижено и е удачно да се приемат
повече течности,
например
айрян със сол
Това, разбира се, не изключва редовния прием на назначената антихипертензивна терапия.
За повечето хора ниските нива на геомагнитната активност е една стресова ситуация. Тези промени нарушават изработването на мелатонин – хормона, отговарящ за адаптацията на организма. Това води до разстройване на биоритмите, което неизбежно срива самочувствието. Трябва да се отнасяме спокойно към магнитните смущения и да не очакваме непременно неприятности от тях. Достатъчно е в такива моменти да увеличите физическото натоварване, да приемате тонизиращи напитки. Наблегнете на по-леката храна. За профилактика на евентуални проблеми може да се приемат комплексните витамини и адаптогени от рода на женшен и златен корен. Плодовете и зеленчуците са задължителни при дни с намалена геомагнитна активност. Метеочувствителните хора имат нужда от калий, магнезий, йод. Тези елементи могат да се набавят с картофите, морковите, боба, ябълките, стафидите и бананите.
Мъглите се очаква да провокират обостряне на оплакванията от страна на дихателната система, както и на алергичните реакции. Добре е хората с хронични белодробни заболявания да избягват престоя на открито, да ползват шалове, за да ограничат поглъщането на студен и замърсен въздух, както и да приемат редовно назначената терапия. Очакваните големи температурни амплитуди през периода могат да се окажат благоприятни условия за засилване на вирусните заболявания. Проветрявайте помещенията, ограничете събиранията с много хора на едно място, поддържайте висока лична хигиена, приемайте витамини.

Съветите са на Д-р Бисер Георгиев, специалист по обща медицина, публикувани във в. „24 часа



Споделете текущата публикация:

Коментирай





Ако коментарът ви не е на кирилица няма никакъв смисъл да натискате този бутон!
Не го правете и ако не сте напълно съгласни с тези правила!



Реклама

Hot News

В София доскоро с 1 средна заплата можеше да се купят 0,8 квадратни метра, сега – само 0,65
Наемите растат по-бързо от цените, защото много купувачи се отказват
600 евро […]

 

Общите събрания на ВКС и ВАС нямат свой човек в комисията в новия законопроект на партията на Бойко Борисов

Проект за изцяло […]

 

Санкции очакват страната ни, ако откаже да приложи Истанбулската конвенция. Това предупредиха от Европейския парламент. Документът беше приет от съюза на […]

 
 

към началото