твоята гледна точка
112-годишен американец е най-възрастният мъж на света, всеки ден хапва по банан
Автор Vnews, добавено на 26.07.2013 година, в категории: Любопитно, Коментари (0)

112-годишният американец Салустияно Санчес-Бласкес бе обявен за най-възрастния мъж в света от Книгата на Гинес, съобщава „Асошиейтед прес“.

Той е миньор, заклет любител на джина, самоук музикант. Салустияно зае мястото на починалия на 12 юни 116-годишен Джироемон Кимура.

Най-възрастният жител на планетата е 115-годишната японка Мисао Окава.

Салустияно Санчес-Бласкес е роден в Испания на 8 юни 1901 година. На 17-годишна възраст заминава за Куба заедно с по-големия си брат Педро и група приятели и работи на захарната тръстика. През 1920 г. се прехвърля в САЩ, където дълго работи като миньор в Кентъки, в мина за каменни въглища. От 2007 г. живее в дом за възрастни хора.

Той смята, че дълголетието му се дължи на това, че си хапва по един банан на ден. Според дъщеря му обаче причината за дълголетието му е, че е „независим, упорит човек“.

Салустияно Санчес-Бласкес има и 76-годишен син Джон, 7 внуци, 15 правнуци и 5 праправнуци.



Споделете текущата публикация:

Коментирай





Ако коментарът ви не е на кирилица няма никакъв смисъл да натискате този бутон!
Не го правете и ако не сте напълно съгласни с тези правила!



Реклама

Hot News

Цените по българското Черноморие започват сезона с рязка разлика между градските плажове и големите курортни комплекси. На плаж Бургас-Север чадърът и шезлонгът струват по 0,60 евро, докато на по-луксозни и курортни […]

 

Днес въздушната маса над страната ще е неустойчива. Сутринта над повечето райони ще преобладава слънчево време, но около и след обяд […]

 

Между 2016 и 2021 г. броят на употребяващите основните незаконни вещества в ЕС е нараснал по следния начин: канабис с 9,6%, […]

 
 

към началото