Под викове „Оствка!“ започва днешният работен ден на Народното събрание.
Преди началото на днешното заседание стана ясно, че не е събран нужният кворум, регистрирали са се 104 депутати. Председателят на Народното събрание обяви 30-минутна почивка. За момента в парламента не присъстват депутатите от „Атака“.
Близо 300 души се озоваха на призива „Да пием кафе пред парламента!“. Припомняме, че това е инициатива, която бе организирана вчера във „Фейсбук“.
Протестиращите продължават да прииждат към задния вход на сградата на парламента, носейки термоси и чаши за кафе. Някои от тях предварително се бяха сдобили с домати, които полетяха към западната фасада на Народното събрание.
Повечето от депутатите, които в момента са в залата, предпочетоха да дойдат на работа пеша или да спрат с автомобилите си пред официалния вход на парламента.
Днес се очаква да бъде направена структурна и персонална промяна на кабинета „Орешарски“, като към екипа на министър-председателя, трябва да се присъедини и посочената за вицепремиер Даниела Бобева.
Протестиращите, които са от задната страна на парламента, са сложили на земята пластмасова маса по подобие на тази зад която се кри лидерът на „Атака“ Волен Сидеров по време на протестите пред централата на партията миналата седмица. На масата протестиращите са опънали лозунг „Комисия по етика“.
В момента протеста се изнася към предната част на парламента, като постепенно протестиращите заключват хватката си около законодателния орган на България, опитвайки се сериозно да образуват жива верига.
Спряно е движението по булевард „Цар Освободител“ от протестиращите. Няма движение нито от едната, нито от другата страна. /news.bg
Споделете текущата публикация: