твоята гледна точка
Анджелина в кампания за насилието срещу жени
Автор Vnews, добавено на 27.03.2013 година, в категории: По света, Коментари (0)

Американската актриса Анджелина Джоли и министърът на външните работи на Великобритания Уилям Хейг посетиха ДР Конго, където се включиха в кампания на британското правителство за борба с насилието срещу жени. Актрисата и министърът посетиха бежански лагер и се срещнаха с представители на правителството на африканската страна, предаде ИТАР-ТАСС.
„Често говорим за тежките условия, в които са принудени да живеят гражданите на ДР Конго – за болката и ужасите, на които са били свидетели. Но не трябва да се забравя, че това е необикновена страна с необикновени хора”, каза Джоли, която е посланик на добра воля на ООН.
Режисьорският дебют на Джоли „В земя на кръв и мед” повдига въпроса за сексуалното насилие по време на войната в Босна и Херцеговина. От британското външно министерство посочват, че именно този филм е вдъхновил Хейг за създаването на кампанията срещу насилието над жените.



Споделете текущата публикация:

Коментирай





Ако коментарът ви не е на кирилица няма никакъв смисъл да натискате този бутон!
Не го правете и ако не сте напълно съгласни с тези правила!



Реклама

Hot News

Съединените щати официално вдигнаха завесата над свръхсекретния меморандум за разбирателство с Иран, след като бяха подложени на унищожителни критики заради укриването на текста от обществеността. Документът, озаглавен официално „Меморандум за разбирателство […]

 

Наетите по трудово или служебно правоотношение в администрацията на изпълнителната власт към края на март 2026 г. са 98 600. От […]

 

Националните външни оценявания за учениците от VII и X клас започват днес, 17 юни, с изпитите по български език и литература.

През […]

 
 

към началото