твоята гледна точка
Депутати се пишат безработни
Автор Vnews, добавено на 15.03.2013 година, в категории: Вести, Коментари (0)

Депутати тръгват към трудовата борса. Макар никой да не призна в прав текст, мнозина са обсъждали този вариант за месеците между двата парламента, показа проверка на „Стандарт“.

След като част от депутатите се регистрират като безработни, обезщетението им ще е малко над 1100 лв. месечно. Така няма да се прекъснат и осигурителните им права, защото месеците на борсата се зачитат за трудов стаж. Който пък е бил в неплатен отпуск от предишната служба, ще трябва да го прекъсне още днес.

Такъв е например случаят с д-р Галина Милева от ГЕРБ, която е патоанатом. Още днес тя се връща в моргата на бургаската болница. Докторката разказа пред „Стандарт“, че я избрала пред още две оферти – МВР и районната здравна инспекция. Милева стана любимка на парламентарните репортери с отговора си на въпрос по повод високите цени на лекарствата: „Моите пациенти хапчета не пият“.



Споделете текущата публикация:

Коментирай





Ако коментарът ви не е на кирилица няма никакъв смисъл да натискате този бутон!
Не го правете и ако не сте напълно съгласни с тези правила!



Реклама

Hot News

Атмосферното налягане е малко по-високо от средното за месеца, ще се понижи и ще се доближи до средното.

Днес ще бъде предимно слънчево. Над Североизточна България, а около и след обяд и […]

 

Цената ще бъде изцяло платена от средната класа
Процедурата по прекомерен дефицит ще оскъпи обслужването на нарастващия държавен дълг

Европейската комисия публикува своя […]

 

Цените по българското Черноморие започват сезона с рязка разлика между градските плажове и големите курортни комплекси. На плаж Бургас-Север чадърът и […]

 
 

към началото