Национална компания „Стратегически инфраструктурни проекти“ стартира търг за подготовката на предпроектни проучвания за доизграждане на автомагистрала „Хемус“, пише 24 часа.
Дейностите включват преглед, оценка и сравнение на всички разработени до момента вариантни решения; оценка на необходимостта от актуализиране прогнозата на трафика и ако е необходимо изготвянето на нова прогноза, актуализиране на анализите разходи-ползи за вариантите, за които такива има, и изготвяне на нови за новите варианти, кактои подготовка на формуляр за кандидатстване за финансиране на проекта по Оперативна програма „Транспорт и транспортна инфраструктура“ 2014-2020.
Идеен проект, Оценка за въздействие върху околната среда и предварителни археологически проучвания ще бъдат възложени веднага след като бъде потвърден окончателният вариант на трасето.
Индикативната стойност на договора е 1,25 млн.лв. (без ДДС).
Подготовката на доизграждането на автомагистрала „Хемус“ ще се финансира по Оперативна програма „Транспорт“ 2007-2013 г.
Автомагистрала „Хемус“ е автомагистрала в Северна България, предвидена да свързва София с Варна и дублира първокласните пътища от Варна до Шумен, от Шумен до Ябланица и от Ябланица до София. От планираните 433 км са построени 151 км.
Споделете текущата публикация: