твоята гледна точка
Президентът на Италия разпусна парламента
Автор Vnews, добавено на 22.12.2012 година, в категории: По света, Коментари (0)

Президентът на Италия – Джорджо Наполитано, разпусна днес парламента на страната след оставката на временния премиер Марио Монти в петък, съобщи Би Би Си. Това означава, че през февруари ще се проведат парламентарни избори.
Оставката на Монти, който стана министър председател миналата година, дойде след като партията на бившия премиер Силвио Берлускони оттегли подкрепата си към него. Очаква се собственикът на футболния клуб „Милан“ отново да се кандидатира. Засега Монти не е обявил плановете си.



Споделете текущата публикация:

Коментирай





Ако коментарът ви не е на кирилица няма никакъв смисъл да натискате този бутон!
Не го правете и ако не сте напълно съгласни с тези правила!



Реклама

Hot News

Големи персонални промени в управлението на сектора за сигурност и финансовата сфера на страната се подготвят за редовното правителствено заседание тази седмица. Кабинетът на Румен Радев ще одобри нови ръководители на […]

 

Атмосферното налягане е малко по-високо от средното за месеца, ще се понижи и ще се доближи до средното.

Днес ще бъде предимно […]

 

Цената ще бъде изцяло платена от средната класа
Процедурата по прекомерен дефицит ще оскъпи обслужването на нарастващия държавен дълг

Европейската комисия публикува своя […]

 
 

към началото