Шест месеца след земетресението в Перник много семейства още са на фургони, а други все още не са получили парична помощ за ремонт. Много от тях се притесняват как ще посрещнат идващата зима.„До нова година голямата част от хората, които са без жилища, ще бъдат настанени. В тежко състояние остават онези хора, които живеят в сградния фонд на мини-Перник в ликвидация”, обясни кметът на Перник Росица Янакиева.
Днес на оглед в града бяха и японски специалисти по земетресенията. Те препоръчаха да променим начина на строеж на сградите.
„И в Япония сградите имат щети след силен трус. В Перник няма жертви, което означава, че сградите са здрави. Ако оттук нататък промените законодателството, с което да се завишат изискванията при строеж, това е една добра стъпка”, смята Шигео Оба от дирекция „Строителство” на община Йокохама./БЛИЦ
Споделете текущата публикация: