Много майки вече са в бойна готовност. Предстоят онези дни от година, през които децата боледуват често. Грипът и респираторните вируси отново ще поставят пред изпитания имунната система на малчуганите. Какво може да направим, за да не се стига до нуждата от дълги отсъствия от детската градина/училище или от употребата на антибиотици?
Познатите средства
Началото на ноември е последният подходящ момент за профилактика на грипа. Сега е времето да бъде взето решение какъв метод за предпазване на децата е подходящ. Някои родители залагат на противогрипните ваксини, които обаче защитават точно срещу определен вирусен щам. Освен това отслабват имунитета няколко дни или седмици след ваксинирането. Период, който може да бъде рисков за разболяване. Друг по-щадящ вариант са имуностимулаторите и/или хомеопатичните медикаменти, съчетани с богато на плодове и зеленчуци меню.
Мъдростта на тялото
Тялото има естествени механизми за защита. Разполага с цяла армия от защитни клетки, чиято основна задача е да неутрализират болестотворните причинители. Тези механизми обаче могат да бъдат отслабени поради различни причини. Недоспиване, липса на движение, вредни храни, бедни на витамини и минерали. При децата, особено тези, които са за първа година на детска градина или училище, стресът е сериозен фактор. Той може да бъде намален, но и не изцяло изключен, тъй като малчуганите се изправят пред нови изпитания всеки ден. Стресът влие и върху регулаторните механизми в тялото, които са отговорни за баланса на веществата, грижещи се да бъдем здрави. Често например намалява концентрацията на минерални вещества.
Минералите срещу детските болести
Взелите сте необходимите мерки да предпазите детето и въпреки това то се разболява. Тогава е особено важно как се третират симптомите, така че заболяването да си отиде максимално бързо, но и това да не носи рискове и вреди за крехкия детски организъм. Бързото възстановяване може да стане чрез естествените за тялото механизми, като се активизира функцията на минералните соли. Като негови естествени съставки, солите подпомагат регенеративните процеси и така намаляват продължителността на боледуването.
Домашната аптечка
Минералните соли на д-р Шуслер например трябва да бъдат винаги част от домашната аптечка, така че при нужда да можете да реагирате на момента. Те са абсолютно безвредни, ползват се от нулева възраст. Ще ви помогнат детето бързо да оздравее, както и да предотвратите появата на усложнения.
Ето какво може да ви потрябва:
При висока температура – под 38 градуса се приема по 1 таблетка, на всеки 15-30 минути Шуслерова сол №3 железен фосфат, ако температурата е над 38 градуса, на същия интервал е необходима по 1 таблетка Шуслерова сол №5 калиев фосфат. Солите са комбинират с традиционните температуропонижаващи медикаменти.
При суха кашлица отново е подходяща Шуслерова сол №3, а при кашлица с бели секрети Шуслерова сол №4 калиев хлорид. По 5 таблетки на ден.
При хрема отново се приема Шуслерова сол №4, 6 пъти по 1 таблетка.
Ако сте ваксинирали детето, е необходима комбинация от три соли №3 (понижава температурата), №4 (помага на организма по-бързо да образува антитела срещу внесените микроорганизми) и сол №10 натриев сулфат (осигурява бързото елиминиране на отпадните продукти от ваксината, тоест организмът лесно се изчиства от тях). По 3 таблетки от всяка за 2 седмици преди и след ваксинацията.
При липса на апетит и сили след боледуване, трябва да давате Шуслерова сол №2 калциев фосфат за 2-3 седмици по 3 таблетки на ден.
Puls.bg
Споделете текущата публикация: