От следващата година ставките за данъка върху мотоциклети и мотопеди във Варна ще бъдат намалени. Предложението трябва да бъде гласувано на предстоящата сесия на Общинския съвет, но днес получи одобрението на финансовата комисия.
Досега Варна бе първенец в страната по размер на налога върху моторите, отчетоха местните депутати.
Съгласно измененията данъкът за мотори до 125 куб. см ще се намали от 24 на 20 лв. За мотоциклетите до 250 куб. см ще се плащат 40, вместо 50 лв., а до 350 куб. см – 60 вместо 70 лв. Водачите на мотори с мощност до 490 куб. см ще дължат не по 100, а по 80 лв. За мотоциклетите до 750 куб. см ще се събират по 100 лв. – с 50 лв. по-малко от досегашния налог. За машините над 750 куб. см пък размерът на данъка ще падне най-съществено – от 200 на 120 лв.
Инициатори на предложението за по-справедливи ставки са председателите на мотоклубовете във Варна. Исканията им получиха подкрепата на кмета Кирил Йорданов, който също е запален моторджия.
Споделете текущата публикация: