16 стотни разлика в рейтинга подредиха Нова тв на първо място по гледаемост в неделния следобед, когато „Всяка неделя“ дебютира по нейния ефир.
Премиерата на предаването на 9 септември достигна рейтинг от 5,24 пункта, сочат данните на пийпълметричната агенция ГАРБ. 26,77% бе делът на зрителите, гледали предаването. В същия часови пояс – от 17 до 18,59 ч, рейтингът на „Нека говорят с Росен Петров“ е 5,08 пункта и 25,95% дял от аудиторията.
По това време БНТ излъчи международен турнир по спортни танци „Купа Бургас 2012“ и тиражите на тотото. Гледали са ги 4,17% от зрителите, което донесе на БНТ рейтинг от 0,82 пункта.
„Всяка неделя“ успява да удвои аудиторията на Нова тв през тези два часа. Най-голям е интересът на активното население между 35 и 54 години. От тази възрастова група зрителите на Кеворкян са с 30% повече, сравнени с Би Ти Ви, казаха от Нова тв.
София, големите и малките градове почти поравно гледат „Всяка неделя“. Населението на селата категорично е следило „Нека говорят“.
Любен Дилов обаче загуби рейтинговата битка. Близо една пета от зрителите – 17,95%, са видели дебюта му в новото предаване „Удавете водещия“. То е част от „Станция Нова“ и се излъчи от 9 до 11 ч. Рейтингът му е 2,23 пункта.
Но повече хора – 20,86% от зрителите, са превключили на американската комедийна драма „Заради Уин-Дикси“ по Би Ти Ви. 4,73% са гледали по същото време БНТ, която показа последните серии на „По следите на капитан Грант“ и „Английският съсед“.
Важно е уточнението, че на 9 септември програмата и на Би Ти Ви, и на БНТ е по лятната схема. Предаванията, които традиционно вървят през годината, се връщат на 15 и 16 септември. Още идната неделя Лора Крумова влиза в студиото по времето, когато Дилов е на екрана.
Милен Цветков е другото лице на Нова тв, което успя да задмине аудиторията на Би Ти Ви в неделя, макар и с различна роля. 24,2% от зрителите са го гледали като водещ на „Съдебен спор“ – също рубрика от „Станция Нова“. През това време аудиторията на Би Ти Ви е била 22,5%.
Цветков замести Нана за първото издание на „Съдебен спор“. Водещата се връща на екрана на 16 септември.
Споделете текущата публикация:





