Слънчево, горещо и с температури до 37 градуса ще бъде времето днес в по-голямата част от страната. Следобед над планинските райони на Западна и Централна България ще се развие купесто-дъждовна облачност и на места ще превали и прегърми.
По данни на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) ще духа слаб до умерен вятър от източната четвърт. Максималните температури ще бъдат между 32° и 37°, а в София – около 32°.
По Черноморието
По морето ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността следобед, но без валежи. Максималните температури ще са между 28° и 30°, температурата на морската вода – 24°–25°, а вълнението – 1–2 бала.
В планините
Преди обяд ще бъде предимно слънчево, но по-късно над масивите в Западна България, Рило-Родопската област и Централна Стара планина ще се развие купесто-дъждовна облачност. На отделни места се очакват краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици.
Максималната температура на 1200 метра ще бъде около 26°, а на 2000 метра – около 19°.
В неделя ще бъде горещо, с разхладителни валежи в западните части от страната и в планините. В понеделник в крайните южни райони показанията на термометрите ще достигат 40 градуса. Превалявания и гръмотевични бури се очакват късно следобед и през нощта в западните и северните части от страната. Във вторник ще вали и гърми в южните райони. В сряда температурите ще са задържат от 30 до 35 градуса със следобедни краткотрайни дъждове над Западна и в Северна България. В четвъртък закратко атмосферата над България ще се стабилизира с повече слънчеви часове. В петък циклон през Гърция ще донесе в Беломорието и у нас, в Южна България, проливни валежи и гръмотевични бури.

Споделете текущата публикация:






