твоята гледна точка
Идват първите F-16
Автор Vnews, добавено на 20.01.2025 година, в категории: Вести, Властта, Коментари (0)

Първите два самолета F-16, които страната ни закупува от САЩ, ще дойдат през април, а на 31 януари министърът ще посети фабриката на „Локхийд Мартин“ в Грийнвил, Южна Каролина. Това заяви министърът на отпраната Атанас Запрянов в предаването „Защо, г-н министър“ в ефира на bTV.

Има два сертифицирани пилоти, а с идването на първите два самолета се очаква да бъдат пет, уточни министърът. До края на годината се очаква сертифицираните пилоти да бъдат девет.

Той коментира и темата за помоща на Украйна.

“Това, което сме правили, се базира на решенията на Народното събрание от 2022 и 2023 г. Аз категорично мога да заявя, че цялата военно-техническа помощ отговаря на решението на Народното събрание“, посочи министър Запрянов.

Министър Запрянов отбеляза, че със сформирането на новото редовно правителство е приключила политическата криза в страната. „В международното поле ние изглеждаме като стабилна държава, в която има политическа власт с дългосрочен хоризонт“, каза министърът на отбраната.

„С това правителство България може много по-сериозно да защитава своите интереси във всички формати – НАТО, Европейски съюз, ООН и всички други формати, в които участва“, смята той.

„Екипът, с който досега работих, е изцяло професионален и експертен. Ние нямаме политически ангажирани лица. Както е споразумението на коалиционните политически сили, ще бъдат формирани политически кабинети и ще има представителство на политическите сили, които подкрепят правителството. Съветът за съвместно управление ще обсъжда всяка кандидатура за назначения на заместник-министри и състава на политическите кабинети“, коментира още Атанас Запрянов.



Споделете текущата публикация:

Коментирай





Ако коментарът ви не е на кирилица няма никакъв смисъл да натискате този бутон!
Не го правете и ако не сте напълно съгласни с тези правила!



Реклама

Hot News

Преговорите за мир в Украйна тръгнаха на висока скорост. Две срещи на върха ще се състоят днес.

От една страна са преговорите в Саудитска Арабия, от друга – разговорите в Париж, свикани […]

 

Започват ледените дни. Зимата се връща с пълна сила, като ни очаква най-студеният период за сезона.

В Средиземноморието се движи циклон, а […]

 

Дрехи от Китай със съмнително качество и много ниски цени нанасят удар на текстилната индустрия в България и в цяла Европа. […]

 
 
Още от Вести
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Още от Властта
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

към началото