твоята гледна точка
Нишикори препъна Гришо
Автор Vnews, добавено на 24.03.2014 година, в категории: Вести, Коментари (0)

Григор Димитров отпадна от Мастърса в Маями, след като в мач от третия кръг загуби с 6:7(1), 5:7 от Кеи Нишикори.

Двамата тенисисти изиграха класен и равностоен мач, но в решителните моменти просто българинът не бе на нужното ниво, а Нишикори с концентрирана игра стигна до успеха.

В първия сет нямаше пробиви, а в последвалия тайбрек Гришо направи цели две двойни грешки, което доведе до загуба с 1:7 точки.

Във втората част пробиви отново нямаше до последния гейм. При 5:6 Димитров сервираше за оставане в мача и водеше с 40:0, когато след няколко грешки на българина, неговият съперник направи пет поредни точки, за да триумфира и във втория мач помежду им.

Добрата новина за хасковлията е, че с победата си над Алберт Монтанес във втори кръг, той успя да защити спечелените през миналия сезон 45 точки и да си осигури запазване на 16-ата позиция в ранглистата. Дори има възможност Димитров да се изкачи до 15-ата позиция, но това зависи от представянето на други тенисисти.

Двубоят между Димитров и Нишикори започна с 6 лесно спечелени гейма за сервиращите. При 3:3 Григор бе първият, който имаше затруднения в своя сервис като даде шанс за пробив на японеца, но в последствие няколко отлични разигравания доведоха до 4:3 за Димитров.

Стигна се до 6:5 за българина, когато Нишикори сервираше за оставане в сета. В този момент българинът за първи път доведе нещата до шанс за пробив. Съперникът му обаче направи 2 аса, с което предотврати опасността, а след ново равенство все пак вкара сета в тайбрек.

В него за съжаление Григор изведнъж заигра много слабо, направи двойна грешка, след което загуби двата сервиса на Нишикори. Последва нова двойна грешка и удар в аут, след който японецът вече водеше с 6:0, а малко след това 20-тият в схемата спечели първия сет със 7:1 в тайбрека.

Гришо успя да се отърси от неприятния развой и да вземе своя сервис гейм за 1:1 във втория сет, а след това обра бурните аплодисменти на публиката заради страхотна проява. Българинът забеляза, че момиченцето, което му подава кърпата, не се чувства добре, хвана я за ръка и я изведе извън корта, където да получи медицинска помощ.

В последвалия гейм Григор стигна до равенство, но в този момент отново се намеси сервисът на Нишикори, който с два аса не даде шансове на българина.

Двамата продължиха да печелят своите сервис геймове, макар и трудно, и при 4:5 Григор трябваше да се бори за оставане в мача. Съдийска грешка вбеси българина, но той успя да запази хладнокръвие и подкрепян мощно от трибуните взе важния гейм за 5:5.

При 6:5 за японеца, Гришо поведе с 40:0 в своя сервис и по всичко изглеждаше, че ще наблюдаваме втори тайбрек. Димитров обаче направи няколко поредни грешки, изведнъж се стигна до четири поредни точки за Нишикори и мачбол в негова полза. В последвалото разиграване Григор прати топката далеч в аут и така в крайна сметка загуби мача и отпадна от турнира.