твоята гледна точка
Сани стана трета в света
Автор Vnews, добавено на 15.03.2014 година, в категории: Вести, Коментари (0)

Златната българска сноубордистка Александра Жекова завърши на трето място в крайното класиране за Световната купа по бордъркрос.

Жекова си съперничи с Натали Моен Локо (Франция) и отпаднаха от борбата за медалите.

На олимпийските игри в Сочи Жекова не успя да вземе бронзов медал след подобна случка. Тогава италианката Микаела Мойоли я блъсна преди последния скок в сноубордкроса.

Все пак в Ла Молина Сани успя да спечели малкия финал, което й отреди пето място и 450 точки. В генералното класиране Жекова успя да изпревари контузената олимпийска шампионка Ева Самкова (Чехия), която не участва в последните два старта за сезона поради контузия в глезена.

ПредЖекова в крайното класиране за Световната купа са единствено Доминик Малте (Канада) и Линдзи Джакобелис (САЩ).