твоята гледна точка
Бербатов вкара победен гол
Автор Vnews, добавено на 02.01.2014 година, в категории: Спорт, Коментари (0)

Димитър Бербатов заби четвъртия  си гол за сезона във Висшата лига, и то решаващ – “Фулъм” сломи “Уест Хем” с 2:1 на свой терен. Българинът реши дербито на изпадащите, като вкара на празна врата в 66-ата минута.
Деветката излезе титуляр, след като пропусна два мача поради контузия. Мохамед Диаме откри за гостите в 7-ата минута, а Стив Сидуел изравни в 32-ата. В 44-ата минута Кевин Нолън от “Уест Хем” бе изгонен с директен червен картон.Бербатов пропусна две положения, преди да забие победно. По-рано Димитър отбеляза на “Кристъл Палас” (4:1 навън), “Астън Вила” (2:0 у дома) и “Евертън” (1:4 на чужд терен). Така че сега заби най-важния си гол за “Фулъм” през сезона. Лондонският тим се качи с едно стъпало над зоната на изпадащите след успеха над предпоследния и е 16-и с 19 т., а на 18-о място е “Кристъл Палас” със 17 т.

“Манчестър Сити” излезе начело за няколко часа, след като сломи “Суонси” с 3:2 като гост и събра 44 т. “Арсенал” си върна върха, но след драма. Никлас Бендтнер в 88-ата минута и Тио Уолкът вкараа в 90-ата за 2:0 над “Кардиф” на свой терен. “Топчиите” имат 45 т. А с 43 т. е “Челси”, който победи “Саутхемптън” с 3:0 на чужд терен.Така с ХХ кръг в Англия интригата остана нажежена, след като “Ливърпул” събра 39 т. с 2:0 над “Хъл” на своя стадион. “Евертън” (38 т.) обаче изостана, като завърши 1:1 със “ Стоук” като гост.
Александър Тонев остана на пейката за “Астън Вила”, който победи “Съндърланд” с 1:0 на чужд терен. Тимът на българина е 11-и с 23 т.

Други резултати: “Кристъл Палас” – “Норич” 1:1, “Уест Бромич” – “Нюкасъл” 1:0. По-късно снощи “Манчестър Юнайтед” прие “Тотнъм” в дербито на кръга.