твоята гледна точка
„Левски“ с трета поредна победа
Автор Vnews, добавено на 12.12.2013 година, в категории: Спорт, Коментари (0)

„Левски“ постигна трета поредна победа в първенството – 2:0 над „Черноморец“ на „Аспарухов“.

Страхуващите се доскоро за своето място в челната седмица „сини“ вече се настаниха на четвъртата позиция. Тимът от „Герена“ има 4 успеха в последните 5 двубоя, като се даде само на „Черно море“ (1:2).

Стабилизирането в „Левски“ пролича и в състава. Треньорът Антони Здравков заложи на 10 от титулярите за 1:0 в Разград миналия кръг. Отсъстваше капитанът Станислав Ангелов, но поради наказание. Отново започна 18-годишният Борислав Цонев и обра аплодисментите на публиката.

И пак французинът Ларсен Туре поведе „сините“ към победата. Халфът заби в 52-рата минута. Легионерът набързо стана стрелец №2 на „Левски“ в шампионата – с Цветан Генков има по 4 попадения. Номер 1 е Гари Родригес с 9 гола.

Туре вкара в 3 от последните 4 срещи и вече поема ролята на лидер в средната линия. А Димитър Макриев отново водеше атаката и удвои в 65-ата с третия си гол в „А“ група за сезона. И двете асистенции се оказаха холандски – първо на Дъстли Мюлдер, после на Родригес.

До почивката „Левски“ изпусна три изгодни положения, а „Черноморец“ – едно. Интригата свърши при 1:0.

„Черноморец“ е на 3 точки от спасението, а „Левски“ се надява на лесна победа над „Нефтохимик“ в Сливен в неделя и трета предпролетна позиция.

Антонела, дъщеричката на треньора Здравков, се появи на стадиона, ненавършила половин годинка. Количката с бебока бе на централна позиция в „аквариума“, отреден за ВИП ложа покрай ремонта на сектор „А“.