твоята гледна точка
Варненската опера с плътна програма до Коледа
Автор Vnews, добавено на 12.11.2013 година, в категории: Афиш, Коментари (0)

Театрални и музикални хитове завладяват сцената на Варненската опера в седмиците до Коледа, показват паралелните програми, които ще радват пристрастените към сцената варненци и гости на града. Ето и двете програми:

XIV КОЛЕДЕН  МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ – ВАРНА 2013

 

                        14 ноември – 20 декември

      Театрално-музикален продуцентски център Варна

                       Държавна опера Варна

                      67-ми творчески сезон

     Варна – кандидат за културна столица на Европа 2019

14 ноември, четвъртък, 19 часа

БОХЕМИ

Опера от Джакомо Пучини

Диригент Борислав Иванов

Режисьор Кузман Попов

Със световноизвестния тенор Калуди Калудов в ролята на Рудолф

 

19 ноември, вторник, 19 часа

ЛЮБОВЕН ЕЛИКСИР

Опера от Гаетано Доницети

Диригент Светослав Борисов

Режисьор Павел Герджиков

С участието на младите солисти на Държавна опера Варна

Илина Михайлова, Свилен Николов, Деян Вачков, Силвия Ангелова, Михаил Михайлов

 

20 ноември, сряда, 19 часа

СУПЕР СТАР ГАЛА

Хитове от най-известните мюзикъли на ХХ век

Диригент Юли Дамянов

Режисьор Светозар Донев

С участието на рок певеца Звезди от гр. «Ахат” и оперните солисти: Марио Николов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски, Георги Ханджиев от ДМБЦ ”Стефан Македонски” и Даниела Димова, Димитринка Райчева и Вяра Железова от Държавна опера Варна

 

22 ноември, петък, 19 часа

СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ    

Симфоничен оркестър при Държавна опера Варна

Диригент Светослав Борисов

Солист Стефан Бояджиев – пиано

Програма Сергей Рахманинов Концерт за пиано и оркестър №2 в до минор

Йоханес Брамс Симфония №4 в ми минор, оп. 98  

 

28 ноември, четвъртък, 19 часа, ФКЦ – Зала №1

СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ

Симфоничен оркестър и хор при Държавна опера Варна

и варненски хорови формации

Диригенти Джон Мур (Англия) и Ганчо Ганчев

Солист Галин Ганчев – пиано

Програма Й. Брамс Академична фестивална увертюра

Концерт за пиано и оркестър №2 в си бемол мажор

Ула Гиейло Небесна меса

 

1 декември, неделя, 11 часа

ДЖЕКИЛ

Мюзикъл от Джон Мур

Диригент Ганчо Ганчев

С участието на Варненска детско-юношеска опера при ОДК

 

3 декември, вторник, 18 часа

ЛЕШНИКОТРОШАЧКАТА

Балет от П. И. Чайковски

Хореография и постановка Желка Табакова

Костюми Генадий Иванов-Гендони

Балетна трупа на Държавна опера Варна

 

5 декември,  четвъртък, 19 часа

КОЛЕДЕН ОПЕРЕН КОНЦЕРТ

Диригент Стефано Сегедони (Италия)

 

7 декември, събота, 19 часа

ФАЛСТАФ

Опера от Джузепе Верди

Диригент Стефано Сегедони (Италия)

Режисьор Джулио Чабати (Италия)

С Александър Крунев в ролята на Фалстаф

9 декември, понеделник, 19 часа

ОПЕРЕТНА ГАЛА

Диригент Юли Дамянов

Режисьор Марио Николов

 

11 декември, сряда, 19 часа

ТРУБАДУР

Опера от Джузепе Верди

Диригент Стефан Бояджиев

Режисьор Кузман Попов

С Валерий Георгиев, Венцеслав Анастасов, Линка Стоянова, Бойка Василева и др.

 

13 декември, петък, 19 часа

КАРМИНА БУРАНА

Сценична кантата от Карл Орф

С участието на Симфоничен оркестър, хор и балет при Държавна опера Варна и детски хор на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс

 

Диригент Борислав Иванов

Режисьор Мариане Бергльоф (Германия)

Солисти Ирина Жекова, Валерий Георгиев, Пламен Димитров

 

16 декември, понеделник, 18 часа

ЛЕШНИКОТРОШАЧКАТА

Балет от П. И. Чайковски

Хореография и постановка Желка Табакова

Костюми Генадий Иванов-Гендони

Балетна трупа на Държавна опера Варна

 

19 декември, четвъртък, 19 часа

ИСУС ХРИСТОС СУПЕР ЗВЕЗДА

Рок опера от А. Л. Уебър и Тим Райс

Диригент Юли Дамянов

Концертно изпълнение

ПРЕМИЕРА

Под патронажа на народния представител Борислав Гуцанов

 

20 декември, петък, 19 часа

КОЛЕДЕН СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ

С МУЗИКАТА НА ЩРАУС

Диригент Деян Павлов

IV КОЛЕДНИ ТЕАТРАЛНИ СЕДМИЦИВАРНА 2013

 

                16 ноември – 23 декември

  Театрално-музикален продуцентски център Варна

         Драматичен театър «Стоян Бъчваров»

                 93-ти творчески сезон

 

    Варна – кандидат за културна столица на Европа 2019

 

Под патронажа на Иван Портних – Кмет на Община Варна

 

ОСНОВНА СЦЕНА

 

18 ноември, понеделник, 19 часа

ТАЛАНТЛИВИЯТ МИСТЪР РИПЛИ

от Филис Наги, адаптация по Патриша Хайсмит

Постановка Стайко Мурджев

Със Стефан Додуров, Адриан Филипов, Петя Янкова, Ина Добрева

29 ноември, петък, 19 часа

РЕВИЗОР

от Николай В. Гогол

Постановка Пламен Марков

С Веселина Михалкова, Гергана Арнаудова, Стоян Радев, Стефан Додуров, Леарт Докле

ПРЕДПРЕМИЕРА

30 ноември, събота, 19 часа

РЕВИЗОР

от Николай В. Гогол

Постановка Пламен Марков

С Веселина Михалкова, Гергана Арнаудова, Стоян Радев, Стефан Додуров, Леарт Докле

ПРЕМИЕРА

4 декември, сряда, 19 часа

ТАЛАНТЛИВИЯТ МИСТЪР РИПЛИ

от Филис Наги, адаптация по Патриша Хайсмит

Постановка Стайко Мурджев

Със Стефан Додуров, Адриан Филипов, Петя Янкова, Ина Добрева

6 декември, петък, 19 часа

ГИМНАСТИКА ЗА БРЕМЕННИ

от Здрава Каменова

Постановка Калин Ангелов

С Милена Кънева, Биляна Стоева, Даниела Викторова, Веселина Михалкова

10 декември, вторник, 19 часа

РЕВИЗОР

от Николай В. Гогол

Постановка Пламен Марков

С Веселина Михалкова, Гергана Арнаудова, Стоян Радев, Стефан Додуров, Леарт Докле

17 декември,вторник, 19 часа

РЕВИЗОР

от Николай В. Гогол

Постановка Пламен Марков

С Веселина Михалкова, Гергана Арнаудова, Стоян Радев, Стефан Додуров, Леарт Докле

 

СЦЕНА ФИЛИАЛ

 

16 ноември, събота, 18 часа

КАНКУН

от Жорди Галсеран

Постановка Стилиян Петров

С Биляна Стоева, Даниела Викторова, Стоян Радев, Пламен Димитров, Гергана Арнаудова

19 ноември, вторник, 19 часа

ОСКАР

от Жан Ален

Постановка Борислав Чакринов

С Валентин Митев, Теодор Папазов, Милена Кънева, Петя Янкова, Ина Добрева, Юлияна Чернева, Свилен Стоянов

20 ноември, сряда, 19 часа

ПАМЕТТА НА ВОДАТА

от Шийла Стивънсън

Постановка Стоян Радев Ге. К.

С Даниела Викторова, Николай Божков, Теодора Михайлова, Владислав Виолинов, Веселина Михалкова, Гергана Плетньова

22 ноември, петък, 19 часа

ВУЙЧО ВАНЬО

от А. П. Чехов

Постановка Пламен Марков

Със Стоян Радев, Пенко Господинов, Михаил Мутафов, Луиза Григорова, Гергана Плетньова – ИКАР 2013 за главна женска роля

23 ноември, събота, 18 часа

КАНКУН

от Жорди Галсеран

Постановка Стилиян Петров

С Биляна Стоева, Даниела Викторова, Стоян Радев, Пламен Димитров, Гергана Арнаудова

25 ноември, понеделник, 19 часа

УРБУЛЕШКА ТРАГЕДИЯ

от Душан Ковачевич

Постановка Димитър Стоянов

С Пламен Георгиев, Веселина Михалкова, Валентин Митев, Петя Петкова, Стоян Радев

28 ноември, четвъртък, 19 часа

ОСКАР

от Жан Ален

Постановка Борислав Чакринов

С Валентин Митев, Теодор Папазов, Милена Кънева, Петя Янкова, Ина Добрева, Юлияна Чернева, Свилен Стоянов

5 декември, четвъртък, 19 часа

ОСКАР

от Жан Ален

Постановка Борислав Чакринов

С Валентин Митев, Теодор Папазов, Милена Кънева, Петя Янкова, Ина Добрева, Юлияна Чернева, Свилен Стоянов

9 декември, понеделник, 19 часа

КАНКУН

от Жорди Галсеран

Постановка Стилиян Петров

С Биляна Стоева, Даниела Викторова, Стоян Радев, Пламен Димитров, Гергана Арнаудова

10 – 20 декември

КОЛЕДА С МУМИНТРОЛИТЕ

По „Елхата” на Туве Янсон

Постановка Жени Пашова

С Биляна Стоева, Даниела Викторова, Николай Божков, Валери Вълчев, Теодор Папазов, Антонио Угрински

 

23 декември, понеделник. 19 часа

ОСКАР

от Жан Ален

Постановка Борислав Чакринов

С Валентин Митев, Теодор Папазов, Милена Кънева, Петя Янкова, Ина Добрева, Юлияна Чернева, Свилен Стоянов

 

Билети по 10, 12, 15, 20 лв; Пенсионери и учащи 6, 10 лв; ПАКЕТ ФАМИЛИЯ ТЕАТЪР  за четирима с 20% отстъпка от цената на билетите и места по избор; ВИП КАРТА с преференции за цяла година на цена 20 лв.

Работно време билетна каса Основна сцена: от понеделник до събота 10.00-13.00 и 14.00-19.00, неделя 10.00-16.00.

Работно време билетна каса Сцена Филиал – 2 часа преди спектакъл. 

Резервация и продажба на билети: каса Основна сцена – тел. 669 652;
каса Сцена Филиал – 612 998; Реклама и организация – тел. 669 650; 669 651; Е-mail: drama_varna@yahoo.com; www.dramavarna.com

Ръководството си запазва правото на промени в програмата.



Споделете текущата публикация:

Коментирай





Ако коментарът ви не е на кирилица няма никакъв смисъл да натискате този бутон!
Не го правете и ако не сте напълно съгласни с тези правила!



Реклама

advert-vnews1

Hot News

Само за ден заразата е потвърдена в 2/3 от изследваните проби – това е сигурен знак за голямо разпространение. В националната референтна лаборатория инфлуенца е доказана и при 4-ма починали. Циркулират също парагрипни вируси и аденовируси – откриват […]

 

На извънредна среща Комисията за борба с грипа и респираторните заболявания във Варна взе решение да обяви грипна епидемия за Варна, както […]

 

Почти двойно са се увеличили случаите на остри респираторни заболявания във Варна. Болните през настоящата седмица са били 718, докато предходната […]

 
 

към началото