твоята гледна точка
Септември в анимация, живопис, оперна класика, театър и кино
Автор Vnews, добавено на 10.09.2013 година, в категории: Афиш, Коментари (0)

IX световен фестивал на анимационния филм, 11 – 15 септември:

11 септември – зала 1 – 11,30 ч.

Панорама 1 – най-доброто от света на анимацията

 

11 септември – зала 1 – 13 ч.

Програма университети: ЕКА – Естония

Вход свободен

 

11 септември – зала 1 – 19 ч.

Официално откриване на ІХ световен фестивал на анимационния филм

 

11 септември – зала 1 – 20 ч.

Първа конкурсна програма – късометражна анимация

 

11 септември – зала 1 – 21,30 ч.

Втора конкурсна програма – пълнометражна анимация: „Апостол”

 

11 – 15 септември – главно фоайе

11 септември – главно фоайе – 17 ч. – официално откриване

12 филмови плаката на Ян Леница

 

11 – 15 септември – касово фоайе

11 септември – касово фоайе – 18 ч. – официално откриване

Изложба „Белгийски комикс от Валония, Брюксел”

 

12 септември – зала 1 – 10 ч.

Трета конкурсна програма – анимация за деца

 

12 септември – зала 1 – 11 ч.

Прожекция на документални филми – „Лоте Райнигер: Танцът на сенките”

 

12 септември – зала 1 – 12,30 ч.

Програма университети: НБУ, НАТФИЗ – София

Вход свободен

 

12 септември – зала 1 – 18 ч.

Панорама 2 – най-доброто от света на анимацията

 

 

12 септември – зала 1 – 19 ч.

Четвърта конкурсна програма – късометражна анимация

 

12 септември – зала 1 – 20,30 ч.

Пета конкурсна програма – пълнометражна анимация: „Одобрен за осиновяване”

 

12 септември – зала ”Европа” – 14 ч.

In memoriam

Димитър Томов, Антон Траянов, Иван Андонов

Вход свободен

 

12 септември – зала ”Европа” – 15 ч.

Лекция на Жорж Сифианос

„Фидий като аниматор”

Вход свободен

 

12 септември – зала ”Европа” – 16,30 ч.

Програма членове жури: Иржи Барта, Чехия

Вход свободен

 

13 септември – зала 1 – 10 ч.

Шеста конкурсна програма – анимация за деца

 

13 септември – зала 1 – 11 ч.

Документални филми: Пол Уелс – „В зелената книга” и „Анимирана утопия”

 

13 септември – зала 1 – 12,30 ч.

Програма университети: Филмова академия Баден Вюртенберг

Вход свободен

 

13 септември – зала 1 – 18 ч.

Седма конкурсна програма – късометражна анимация

 

13 септември – зала 1 – 19 ч.

Осма конкурсна програма – късометражна анимация

 

13 септември – зала 1 – 20,30 ч.

Девета конкурсна програма – пълнометражна анимация: „Берсерк”

 

13 септември – зала ”Европа” – 14 ч.

Програма членове жури: Цветомира Николова, България

Вход свободен

 

13 септември – зала ”Европа” – 15 ч.

Презентация на международен кинофорум – фестивал на BSEC

Вход свободен

 

13 септември – зала ”Европа” – 15,45 ч.

Единбург и НБУ представят проект – „10х10х13”

Вход свободен

 

13 септември – зала ”Европа” – 16,30 ч.

Програма членове жури: Прийт Пярн, Естония

Вход свободен

 

14 септември – зала 1 – 10 ч.

Десета конкурсна програма – детски пълнометражен филм: „Снежната кралица”

 

14 септември – зала 1 – 11,30 ч.

Документални филми: Харди Волмер: „Пярнография”

 

14 септември – зала 1 – 13 ч.

Програма университети: ЕСА Единбург

Вход свободен

 

14 септември – зала 1 – 18 ч.

Панорама 3 – най-доброто от света на анимацията

 

14 септември – зала 1 – 19 ч.

Единадесета конкурсна програма – късометражна анимация

 

14 септември – зала 1 – 20,30 ч.

Дванадесета конкурсна програма – пълнометражна анимация: „Рио 2096”

 

14 септември – зала ”Европа” – 14,30 ч.

Програма филми на Ян Леница

Вход свободен

 

14 септември – зала „Европа” – 16 ч.

Програма университети:  Hochschule Luzern

Вход свободен

 

14 септември – зала ”Европа” – 17 ч.

Програма членове жури: Теодор Ушев, Канада

Вход свободен

 

15 септември – зала 1 – 10,30 ч.

Програма фестивал „Златна рибка”

Вход свободен

 

15 септември – зала 1 – 11,30 ч.

Панорама 4 – най-доброто от света на анимацията

 

15 септември – зала 1 – 13 ч.

Програма университети: La poudriere Valence

Вход свободен

 

15 септември – зала 1 – 19 ч.

Официално закриване на ІХ световен фестивал на анимационния филм

 

15 септември – зала 1 – 20 ч.

Програма наградени филми

 

15 септември – зала 1 – 21 ч.

Детски пълнометражен филм: „Снежната кралица”

 

15 септември – зала ”Европа” – 14,30 ч.

In memoriam

Ван Дик, Хитрук, Майдак, Годфри, Пояр

Вход свободен

 

15 септември – зала ”Европа” – 16 ч.

Полска сюрреалистична и абстрактна анимация

Вход свободен

 

Театър:

17 и 18 септември – зала „Европа” – 19 ч.

Гастрол на Театър „Искри и сезони”

„Квартет за двама” от Анатолий Крим
Постановка: Минчо Събев
С участието на: Искра Радева, Антон Радичев, Цветана Горкиева, Благой Бойчев
КОНЦЕРТ:

19 септември – зала 1 – 19 ч.

Държавна опера – Варна, представя:

СУПЕР СТАР ГАЛА

Хитове от мюзикъли на ХХ век
Диригент: Юли Дамянов
В програмата: откъси от мюзикълите „Котките”, „Мис Сайгон”, „Йосиф”, „Евита”, „Кабаре”, „Фантомът от операта”, „Исус Христос супер стар”, „Моята прекрасна лейди” и др.
С участието на: Костадин Георгиев-Калки, Звездомир Керемидчиев – Звезди от „Ахат”, водещите солисти на ДМБЦ „Стефан Македонски” Марио Николов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски и на Държавна опера – Варна, Даниела Димова, Димитринка Райчева, Вяра Железова

 

Хип-хоп спектакъл:

18 септември – зала 1 – 20 ч.

„Бъбъл гъмс хип-хоп денс клуб” представя:

„Черно-бяло” – танцов спектакъл

Главен хореограф: Силвия Якорудска

 

Кино:

16, 19 септември – зала „Европа” – 17,30 ч.; 19,30 ч.

17, 18 септември – зала 6 – 17,30 ч.; 19,30 ч.

„СВЕТЛИТЕ ДНИ ПРЕДСТОЯТ” – премиерен филм на Франция

Режисьор: Марион Верну

В ролите: Фани Ардан, Мари Ривиер, Жан-Франсоа Стевенен, Феодор Аткин, Патрик Шена, Лоран Лафит, Фани Котансон, Марк Шапито

Филмът е отличен с наградата за режисура на Марион Верну на ХХІ международен филмов фестивал „Любовта е лудост 2013”

 

ЗА ДЕЦАТА:

14, 15, 21, 22, 28 и 29 септември – зала 6 – 16 ч.

„Клечко попада в приключение” – детски игрален филм на Норвегия

Режисьор: Мартин Ланд

В ролите: Адриан Грьоневик Смит, Петрус Кристенсен, Перниле Сьоренсен, Ян Гунар Рьойзе

Филмът е озвучен на български език

 

Изложба:

Касово фоайе

Явор Витанов – живопис

 

Още през седмицата:

16 септември – зала 1 – 16 ч.

Тържествено честване НА 40-годишнината на Института по океанология при БАН – Варна

 

ОЧАКВАЙТЕ във Фестивален и конгресен център:

20 септември – зала 1 – 19 ч.

Театър „Българан” представя

„БИВШАТА ЖЕНА НА МОЯ ЖИВОТ” от Жозиан Баласко

Постановка: Велко Кънев

С участието на: Асен Блатечки, Невена Бозукова, Милена Маркова, Стефан Иванов

 

20  септември – зала „Европа” – 19 ч.

„В ЗАЩИТА НА ПЕЩЕРНИЯ ЧОВЕК” – комедия от Роб Бекер

Постановка: Стоян Алексиев

С участието на Димитър Бакалов

 

22 септември – зала 1 – 19 ч.

Органов концерт на Инна Дудакова /Израел/

В програмата: творби от Бах, Цезар Франк, Леон Бьолман, Яромир Вайнбергер, Шарл-Мари Видор

 

21 ноември – зала 1 – 19 ч.

ГЛАСОВЕТЕ НА „Арена ди Верона”

Солист: Калуди Калудов, тенор

В програмата: шедьоври от Джузепе Верди

 

12 декември – зала 1 – 20 ч.

Концерт на „Strauss Orchestra Vienna



Споделете текущата публикация:

Коментирай





Ако коментарът ви не е на кирилица няма никакъв смисъл да натискате този бутон!
Не го правете и ако не сте напълно съгласни с тези правила!



Реклама

advert-vnews1

Hot News

Близо 2000 лева може да стигне разликата в цените на задължителната застраховка “Гражданска отговорност”, когато заработи новата система “Бонус-малус”, съобщава “24 часа”.

Това показват предварителните разчети на една от големите застрахователни компании, […]

 

През нощта ще е почти без валежи и ще има временни разкъсвания на облачността. В повечето райони ще е тихо. Минималните […]

 

Всеки ден 11 българчета са били жертви на поведението на недоброжелател в интернет, алармира Труд. Това показват данни на Националния център […]

 
 

към началото