твоята гледна точка
И „Барселона“ напусна купата на Краля
Автор Vnews, добавено на 07.02.2020 година, в категории: Вести, Коментари (0)

След като „Реал“ (Мадрид) бе шокиран със загуба 3:4 от „Реал Сосиедад“ у дома, другият баски отбор – „Атлетик“, взе скалпа на гранда „Барселона“ в 1/4-финал за Кралската купа на Испания.

В Билбао „червено-белите“ изтръгнаха победата с автогол на Серхио Бускетс чак в 93-ата минута.

Пет минути по-рано звездата на гостите Лео Меси пропусна да вкара, останал сам срещу вратаря.

Така каталунците за първи път от 2014 г. няма да играят във финала, а след сезон 2002-2003 г. задължително поне един от „Барселона“, „Реал“ и „Атлетико“ се класираше за 1/2-финал.

Освен двата отбора от Баския във финалната четворка се класираха „Мирандес“ от Сегунда дивисион и среднякът от елита „Гранада“.