твоята гледна точка
Белгия триумфира с бронза на Световното първенство в Русия
Автор Vnews, добавено на 15.07.2018 година, в категории: Спорт, Коментари (0)

Най-тъжният мач на Световното първенство! Така определят битката за третото място повечето специалисти и анализатори още от въвеждането й на най-престижния футболен форум.

Но дори в утешителната битка за третото място има един победител. Тази година с бронзовите отличия се окичи отборът на Белгия. Голямото разочарование остана за Англия.

В неделя: Франция и Хърватия ще спорят за Световната купа в Москва (СНИМКИ)

Gulliver/Getty Images

Белгийският национален отбор пренаписа футболната си история и записа най-високото си постижение на най-престижния футболен форум. Тома Мюние откри резултата още в 4-ата минута при първата опасна атака в мача. А Еден Азар оформи резултата в 82-ата минута.

Но успехът с 2:0 със сигурност леко горчи на момчетата на Роберто Мартинес. Причината е, че те бяха скритият фаворит за световната титла заради страхотното си представяне на шампионата. След загубата от Франция на полуфинала обаче им остана възможността да се преборят само за бронза.

• 1/13

1/13 Отборът на Белгия спечели бронзовите медали на Световното първенство в Русия. Те надиграха отбора на Англия с два гола, с което си проправиха път към почетната стълбичка.

Дори победата обаче сигурно горчи на момчетата на Роберто Мартинес, защото те бяха сочени за фаворит за световната титла заради страхотното си представяне на шампионата.

Англичаните изравниха второто си най-добро постижение на световен шампионат. Те пак останаха четвърти, както и на Мондиал 1990 в Италия, а изкачването на световния връх от 1966 г. продължава да е недостижим за „трите лъва“.