твоята гледна точка
Колумбия изхвърли Полша
Автор Vnews, добавено на 25.06.2018 година, в категории: Спорт, Коментари (0)

Колумбия изигра много силен двубой и отнесе Полша с 3:0 във втори мач от група H на световното първенство. Южноамериканците запазиха шансове за класиране на осминафиналите, но ще трябва да демонстрират качествата си и срещу Сенегал, за да продължат напред. Поляците вече нямат шансове за участие в следващата фаза.

Завръщането на Хамес Родригес в стартовия състав оказа сериозно въздействие и тимът на Хосе Пекерман летеше, особено след почивката. Голмайсторът от миналото световно бе в основата на повечето опасни атаки, както и крилото на „Ювентус“ Хуан Куадрадо.

Хамес подаде на Джери Мина за първия гол в мача малко преди почивката, а бранителят се разписа след удар с глава. Фалкао направи 2:0 в 70-ата минута, а подаване на Хамес към Куадрадо доведе до третия гол в 75-ата минута.

В другия мач от групата Япония и Сенегал записаха зрелищно 2:2. До успеха по-близо бяха африканците, които повеждаха на два пъти, но „самураите“ показаха воля и сила да стигнат до точката. Резултатът откри Садио Мане, който порази мрежата в 11-ата минута с куриозно попадение. В 34-ата минута Такаши Инуи изравни с диагонален шут. В 71-ата минута Муса Ваг направи 2:1 за Сенегал с изстрел отдясно, но Кейсуке Хонда развали празника на „лъвовете от Теранга“ – 2:2.

Сенегал и Япония водят в класирането с по 4 точки, а Колумбия е с 3. В последния кръг Сенегал играе с Колумбия, а Япония срещу Полша.