твоята гледна точка
Реал Мадрид стана шампион на Европа за 13-и път
Автор Vnews, добавено на 27.05.2018 година, в категории: Спорт, Коментари (0)

Отборът на Реал Мадрид спечели безпрецедентен 13-ти трофей в Шампионската лига след победа с 3:1 над Ливърпул във финала в Киев. С този успех „белите“ остават на престола за трета поредна година.

Старши треньорът на мадридчани Зинедин Зидан пък достигна феноменално постижение, ставайки първия наставник, който с един отбор завоюва три поредни трофея в „турнира на богатите“. Единствено Боб Пейсли начело на Ливърпул успява да завоюява три трофея с един отбор, но не в поредни години.

Gulliver/Getty Images

Карим Бензема откри резултата в 51-ата минута, но светлината на прожекторите изобщо не бе насочена към френския нападател. Стражът на мърсисайдци Лорис Кариус допусна фрапантна грешка, с която буквално направи подарък на съперника за 1:0. Садио Мане обаче побърза да измие срама след стореното от 24-годишният вратар и от статично положение разстреля вратата на Навас за 1:1.

Не отне много време на „Кралския клуб“ отново да поведе в резултата. Единствено бе нужна малко магия от резервата Гарет Бейл, който успя две минути след влизането си на терена да зашемети съперника с унищожителна задна ножица за 2:1.

Кариус изглежда бе на страната на съперника, след като буквално сложи край на амциите на собствения си тим в 83-ата минута на срещата. Вратарят на „червените“ за втори път се стъписа и направи още един подарък на Реал Мадрид за 3:1. Гарет Бейл пък пак влезе в ролята на герой с втори гол в срещата, обобщава Gong.bg.

Кристиано Роналдо поднесе сензацията на вечерта, а вероятно и на футболната 2018 г. „Беше прекрасно да играя в „Реал“ След няколко дни ще кажа нещо повече. Ще дам отговор на феновете, които винаги са били зад мен“, отсече суперзвездата след третия пореден триумф в Шампионската лига.

Португалецът не успя да се разпише при победата с 3:1 над „Ливърпул“ в Киев. Въпреки това той се превърна в първия играч в историята с пет трофея от най-престижния клубен турнир в Европа. Четири от тях са с фланелката на „Реал“, а първият – с тази на „Манчестър Юнайтед“./ Дарик