твоята гледна точка
Наградиха най-атрактивните участници във Варненския карнавал
Автор Vnews, добавено на 30.04.2018 година, в категории: Афиш, Коментари (0)

Най-атрактивните участници в Празника на маската, маскарадния и сценичния костюм и народната носия – Варненски карнавал, получиха отличия. Над 1300 души от 16 общини в страната дефилираха в тазгодишното издание, за първи път се включи и група от Македония. Награди бяха разпределени в общо десет категории – „За най-добра маска и костюм от българската или чуждестранна маскарадна обредност“, „За най-добър костюм на традиционната маскарадна обредност“, „За най-добра маска и костюм на герои от приказки, книги, филми, сериали и комикси“,  За най-добра гигантска фигура или маска (мин.1.5м/1м ,“За цялостно представяне на група –училище“, „За цялостно представяне на група – клас“,  „За цялостно представяне на местна формация“, „За цялостно представяне на гостуваща формация“, „За цялостно представяне на група от българска етническа общност от чужбина“, „За цялостно представяне на чуждестранна група от друга държава“ и поощрителни награди. Журито бе в състав директорът на Етнографския музей доц. д-р Лидия Петрова – председател, и членовете д-р Иглика Мишкова, Димитър Василев, Ангел Ангелски и Тодор Геров.

Наградите са следните:

1. За най-добра маска и костюм от българската или чуждестранна маскарадна обредност:

1-во място

Кукерска група „Арапи” при НЧ „Просвета”, кв. Макак, Шумен

2-ро място

СУ „Васил Левски” – Русе  – Рибари

3-то място

Сумата се преразпределя от журито като поощрителна награда в други категории.

 2. За най-добър костюм на традиционната маскарадна обредност:

1-во място

Фолклорна група „Надежда” при НЧ „Христо Ботев” – Петльов ден

2-ро място

Кукерска група от с. Христо Даново, Карлово, Пловдив

3-то място

Елка Михайлова Костадинова – Алфатарска носия

Поощрителни награди на:

Николай Георгиев Вълканов – свещеник

Николай Нойков Петров – зет

Петър Диянов Станев – булка

СУ „Васил Левски” – Русе – Японска мода Кимоно

СУ „Васил Левски” – Русе – Китайска мода

3. За най-добра маска и костюм на герои от приказки, книги, филми, сериали и комикси:

1-во място

Група на руската диаспора „Калинка-Малинка” с „Масленица”

2-ро място

СУ „П.Кр.Яворов”

3-то място

ДГ 5 „Слънчо”

Поощрителни награди на:

Детско театрално студио „Звезда” при клуб „Айки – Делфини”

Карина Георгиева Владимирова – Феята на цветята

Гергана Калоева – Мадам Бътерфлай

Клуб „Да празнуваме заедно” при ОУ „Христо Ботев”

Клуб „Млади актьори” при ОУ „Христо Ботев”

4. За най-добра гигантска фигура или маска (мин.1.5м/1м):

1-во място

СУ „Васил Левски” – Русе Китайски дракон

2-ро място

СУ „Васил Левски” – Русе – Панди

3-то място

Сумата се преразпределя от журито като поощрителна награда в други категории.

5.  За цялостно представяне на група –училище:

1-во място

ЦПЛР – ОДК – „Общински детски комплекс”

Поощрителна награда на:

ДГ 15 „Гълъбче”

Група „Лонгоз” при ОУ „Св.Св.Кирил и Методий”, с. Старо Оряхово, Долни чифлик

СУ „Васил Левски” – Русе

ДГ 40 „Детски свят”

Първа езикова гимназия

СУ „П.Кр.Яворов”

6.  За цялостно представяне на група – клас:

1-во място

ДГ 18 „Чайка”

Поощрителна награда на:

ДГ 30 „Синчец”

ДГ 3 „Звездичка”

30 / Първа езикова гимназия

31 / Първа езикова гимназия

СУ „Константин Преславски” – клас „Арт деца”

7.  За цялостно представяне на местна формация:

1-во място

Сдружение за подкрепа на лица с умствени затруднения дневен център „Ривиера”

2-ро място

Детска театрална школа „Слънчице” при НЧ „Св.Св.Кирил и Методий”, с. Тополи

3-то място

Сумата се преразпределя от журито, като поощрителна награда в други категории.

8.  За цялостно представяне на гостуваща формация:

1-во място

Кукерска група при НЧ „Васил Левски”, с. Климент, Карлово

2-ро място

Кукерска група при НЧ „Пробуда”, с. Бозвелийско, Провадия

3-то място

Кукерски обединен състав, с. Горно Сахране и с. Долно Сахране, Павел баня

Поощрителна награда на:

Кукерски колектив „Мераклии”, с. Габарево, Павел баня

9. За цялостно представяне на група от българска етническа общност от чужбина:

1-во място

сумата се преразпределя от журито като поощрителна награда в други категории

10. За цялостно представяне на чуждестранна група от друга държава:

1-во място

Група „Джоломари” от с. Бегниште, Кавадарци, Република Македония

Специални награди за участието си извън конкурсната програма получиха победителите от други фестивали, сурвакарската група от Богданов дол (Перник) и кукерските групи от Войнягово (Карлово, Пловдив), Сушица (Карлово, Пловдив), Отец Паисиево (Калояново, Пловдив), Варвара (Септември, Пазарджик), Веселиново (Смядово, Шумен), Вресово (Руен, Бургас), Камено (Бургас), Турия (Павел баня, Стара Загора), Победа (Тунджа, Ямбол), Кошов (Иваново, Русе), Айдемир (Силистра).



Споделете текущата публикация:

Коментирай





Ако коментарът ви не е на кирилица няма никакъв смисъл да натискате този бутон!
Не го правете и ако не сте напълно съгласни с тези правила!



Реклама

advert-vnews1

Hot News

Франция стана за втори път в историята световен шампион по футбол.

В зрелищен и резултатен финал срещу Хърватия на стадион “Лужники” в Москва “петлите” се наложиха с 4:2 с автогол на Манджукич […]

 

Още три цикъла на продължителни валежи ни очакват до края на лятото – от 22 до 25 юли, от 30 юли […]

 

Очакванията при предстоящото преброяване на населението на България и жилищния фонд през 2021 година да е под 7 милиона души. Това […]

 
 

към началото