твоята гледна точка
Отборът на Стоичков победи „дрийм тима“ на „Барселона“ в шоумач в Стара Загора
Автор Vnews, добавено на 21.09.2017 година, в категории: Спорт, Коментари (0)

С хеттрик на Димитър Бербатов „Христо Стоичков и приятели“ победиха „дрийм тима“ на „Барселона“ в шоумач в Стара Загора. Българският състав се наложи с 3:2 пред 12 хиляди зрители на стадиона под Аязмото.

Двубоят отбеляза 25 години от спечелването на първата европейска купа на „Барселона“. Със Стоичков в състава си, през 1992 г. каталунците победиха „Сампдория“ с 1:0 на стадион „Уембли“.

„Направих този мач в Стара Загора, защото всеки трябва да помни откъде е тръгнал. Аз съм тръгнал кажи-речи от тук, защото в Стара Загора бях в казармата. Освен това някои от най-големите футболисти на България са от тук – Петър Жеков, Петко Петков, Васил Драголов“, каза Стоичков преди началото на мача.

Година и половина след юбилейния мач по случай 50-ата годишнина на Стоичков някои от най-добрите приятели на Камата отново гостуваха в България. Той събра и голяма част от златното поколение на българския футбол, спечелило четвърто място на световното първенство в САЩ през 1994 г.

„Приятелите на Стоичков“ поведоха с 2:0 до почивката, когато Бербатов беше точен два пъти с глава. Новият нападател на „Керала бластърс“, който ще дебютира за индийския тим след по-малко от месец, се разписа след подавания на Мартин Петров.

Мартин Петров и Димитър Бербатов напомниха за страхотното си партньорство от преди няколко години.

© LAP.bg

Второто полувреме започна с натиск на „Дрийм тима на „Барселона“, след като Стоичков премина да играе за каталунците. Две минути след подновяването на играта Гошо Гинчев извърши нарушение в наказателното поле и „Барселона“ получи дузпа. Стоян Колев спаси удара на Стоичков от бялата точка, но носителят на „Златната топка“ за 1994 г. направи добавка.

В шоумача имаше и червен картон. Резервният вратар на „Барселона“ Гусман беше изгонен за фаул срещу Васил Драголов. В 62-ата минута каталунците изравниха с точен удар с глава на Дани Гарсия.

Наложи се Димитър Бербатов, Мартин Петров и Стилиян Петров отново да се връщат на терена. Бербатов донесе победата за българския състав четири минути преди края. Нападателят получи пас от Йордан Лечков, финтира вратаря и вкара в опразнената врата – 3:2.