твоята гледна точка
Злато за ансамбъла ни и Невяна Владинова в Минск
Автор Vnews, добавено на 07.08.2017 година, в категории: Спорт, Коментари (0)

Българският ансамбъл по художествена гимнастика и Невяна Владинова ни зарадваха със златните медали на финалите от Световната купа в Минск, съобщава gong.bg

Грациите ни изпълниха безупречно съчетанието си на пет обръча и напълно заслужено получиха оценка от 18.700. Втори останаха Беларус с 18.100, а трети завършиха италианките със 17.650.

Това е първо отличие за момичетата на Весела Димитрова, след като в събота останаха на петото място в многобоя. В 15:20 предстоят финалите на 2 въжета и 3 топки.

Българската ни състезателка по художествена гимнастика Невяна Владинова пък спечели златен медал на обръч във финалите. Грацията ни получи оценка от 18.850 за изпълнението си.

Втора остана Александра Солдатова (Русия) с 18.550,а трета е представителката на домакините Катерина Галкина с 18.200 точки.

На топка Владинова завърши на 7-ото място с 16.250, а другата ни състезателка Катрин Тасева е шеста с 16.500, след като и двете допуснаха грешки.

В събота Неви и Катрин останаха без медали от многобоя, след като се наредиха съответно на 5-а и 6-а позиция.