твоята гледна точка
„Левски“ отпадна от евротурните, „Ботев“ върви напред
Автор Vnews, добавено на 21.07.2017 година, в категории: Спорт, Коментари (0)

Левски опита, но отпадна безславно от Лига Европа. „Сините“ записаха втора загуба от хърватския Хайдук, като паднаха с 1:2 на празния стадион „Георги Аспарухов“ и се разделят с надпреварата във втория й предварителен кръг.

По същото време отборът на Ботев Пловдив „наказа“ тима на Бейтар Йерусалим на стадион „Лазур“ в Бургас. Така „канарчетата“ продължават европейската си приказка.

След равенство 1:1 в първия мач в Петах Тиква, днес възпитаниците на Николай Киров не оставиха абсолютно никакви шансове на своя противник, побеждавайки категорично с 4:0.

Така след общ резултат 5:1 „канарчетата“ се класираха за третия квалификационен кръг, където ги очаква португалският Маритимо. Мачовете са на 27 юли и 3 август. В първия двубой Ботев е домакин.

В София след загуба с 1:2 от хърватския тим „Хайдук“ Левски загуби всички шансове да продължи в „Лига Европа“.

Българският тим успя да поведе в 69-та минута. Надеждите на „сините“ обаче бързо бяха попарени. Франк Охандза изравни в 80-та минута, а Анте Ерцег оформи крайното 1:2 в полза на хърватите в 86-та и всичко свърши. В третия квалификационен кръг „Хайдук“ ще спори с датския Брьондби.

От МВР съобщиха, че не е имало сериозни нарушения на обществения ред в района на стадион „Георги Аспарухов“. Преди двубоя са били задържани трима мъже, носили в себе си забранени предмети. Преди началото на второто полувреме е задържан и мъж във видимо нетрезво състояние и без документи за самоличност при опит да влезе в спортната зона.