твоята гледна точка
Григор Димитров се класира за осминафинал нa Уимбълдън
Автор Vnews, добавено на 09.07.2017 година, в категории: Спорт, Коментари (0)

Григор Димитров изнесе истински спектакъл срещу израелеца Дуди Села в мач от третия кръг на Уимбълдън. Българинът поведе безкомпромисно с 2:0 (6:1, 6:1) сета, а след втората част израелецът се отказа след малко повече от час игра. Така Гришо се класира на осминафиналите на Откритото първенство на Великобритания, където ще се изправи срещу Миша Зверев или Роджър Федерер, които играят по-късно днес, съобщава Gong.bg

Димитров регистрира пета поредна победа срещу 90-ия в света, след безапелационно представяне на корт №3. Израелецът спечели подаването си на старта на двубоя на 0, което подсказваше за интрига в двубоя. Гришо бързо спря инерцията на Села още в следващия гейм, а в третия регистрира и първия пробив в срещата. След гейм на 0, Димитров достигна и до втори пробив. Българинът поведе с 40:0, а Села му отстъпи гейма след двойна грешка на сервис. Безкомпромисен Григор затвърди подаването си, приключвайки гейма с ас по правата. След осъществяването и на трети пробив в мача, Гришо затвори сета.

По време на почивката Села поиска медицински таймаут. След близо 10-ина минути той се завърна на корта и мачът продължи.

Доминацията на Григор продължи и през втората част. След като взе подаването си на 0, във втория гейм Села поведе с 30:0. Двойна грешка от сервис на израелеца обаче позволи на Димитров да изравни, а след това и да реализира първи пробив във втория сет за 2:0. След това Григор затвърди безпроблемно пробива си отново на 0. При 3:0 Села успя да спечели първия си гейм през втората част, но срещна силен отпор от страна на Гришо. Българинът поведе с 30:0, но израелецът спря победната му серия от 9 последователни гейма.

В следващия гейм Села опита да застраши комфортната преднина на Димитров в сета. 90-ият в света стигна до точка за пробив при 40:30, българинът обаче изравни и успя да спаси подаването си. При 4:1 Гришо изпусна два брейкпойнта, след като поведе с 40:15. При третия обаче бе безпощаден за втори пробив в сета.

Българинът спечели подаването си, повеждайки с 2:0 в мача. Села пък обяви, че се отказва само след час и 3 минути игра.