твоята гледна точка
Гришо счупи каръка с победа в Мадрид
Автор Vnews, добавено на 09.05.2017 година, в категории: Спорт, Коментари (0)

Най-черната серия на Григор Димитров от началото на 2017 г. спря на 4 загуби. В I кръг на турнира „Мастърс“ в Мадрид (Исп, €5,44 млн.) тенисист №1 на България пречупи Филип Колшрайбер (Гер) със 7:6 (7), 6:4 и спечели първи мач след началото на март. Оттогава 25-годишният хасковлия загуби последователно от Джак Сок (САЩ) в III кръг в Индиън Уелс (САЩ), от Гуидо Пея (Арж) във II кръг в Маями (САЩ), от Томи Робредо (Исп) във II кръг в Маракеш (Мар) и от Ян-Ленард Щруф (Гер) във II кръг в Монте Карло (Мон).

В първата част днес се стигна до тайбрек, след като двамата си размениха по един пробив. В дългия гейм Димитров, който миналата седмица спечели демонстративната надпревара „Тайбрек десетки“, пропиля 3 сетбола при 6:3 т., но все пак излезе победител след още един минипробив. Във II сет нашият излезе с пробив напред, но германецът го върна и поведе с 4:3 гейма. Григор нанесе решителния удар с нов брейк в 9-ия гейм, след което затвори двубоя с първия си мачбол след 1,47 ч. игра.

За поставения под №12 Димитров това бе изобщо първа победа на клей този сезон след скоропостижните отпадания в Маракеш и Монте Карло. Следващият съперник на българина ще бъде определен в двубоя между Иво Карлович (Хър) и Роберто Баутиста Агут (Исп).

СНИМКА: ЕПА/БГНЕС